autorzy i przyjaciele

Łukasz Kossowski

Z wykształcenia historyk sztuki i polonista. Z zamiłowania gitarzysta, malarz, poeta. W zamierzchłej przeszłości grywał w grupach rockowych. Potem malował ściany i obrazy. W końcu, po spotkaniu ks. Jana Twardowskiego, zaczął pisać wiersze. Kocha góry.

Rafał Kossowski

Z wykształcenia politolog i dziennikarz. Student Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie. Z zamiłowania kompozytor (twórca melodii do wierszy ks. Jana Twardowskiego) i fotografik. Kocha góry.

Henryk Boukołowski

Wybitny aktor, reżyser telewizyjny i filmowy, który tuż po ukończeniu szkoły teatralnej stał się aktorem niezwykle wziętym. Związany z teatrami warszawskimi: Ateneum, Polskim i Adekwatnym. Podjął też trudne i odpowiedzialne zadanie współpracy z teatrem w Cieszynie. Jest artystą perfekcyjnym, a zarazem „nieśmiałym jak Osterwa”.

Marek Ałaszewski

Kompozytor, wokalista, malarz. Absolwent warszawskiej ASP. Założyciel legendarnej grupy Klan. Twórca happeningów muzyczno-plastycznych. Jego twórczość prowadzi od ostrego rocka poprzez muzykę teatralną aż do rozbudowanych form symfonicznych. Ta muzyka znajduje odpowiednik w magicznym realizmie jego obrazów. 

Wiśniewscy Brothers

Adam, charyzmatyczny wokalista i gitarzysta Krzysztof. Muzykowanie traktują jak przygodę. Grają od lat 90. Występują samodzielnie, albo jako suport, np. przed koncertem zespołu „ 2 plus 1”. Komponują i aranżują muzykę do wierszy ks. Jana Twardowskiego, Ernesta Brylla i Łukasza Kossowskiego. Mają kapitalne poczucie humoru.

kazimtest

Młody duchem starszy kustosz, polonista, znawca sportu, pionier informatyzacji Muzeum Literatury, miłośnik kultury i Kultury (paryskiej). Niepozbawiony nałogów hodowca kota, niezrównany gawędziarz, obdarzony niepowtarzalnym poczuciem ironicznego humoru. Zawsze z dystansem do siebie, nigdy do bliźnich. Od niedawna odkrywca talentów poetyckich.

g grochowiakowa

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Kieruje Działem Dokumentacji Fotograficznej Muzeum Literatury. Jest autorką wielu świetnych wystaw, prezentujących twórczość St. Grochowiaka, K.I. Gałczyńskiego, J. Przybosia, Wł. Reymonta, B. Prusa. Uwielbia kopytka.

k jakimiak

Absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów managerskich dla pracowników kultury w SGH. Jej żywioł to PR i promocja. Miłośniczka podróżowania, także rowerowego. W wolnym czasie fotografuje, maluje obrazy i wędkuje.  

Marek Jaromski

Malarz, grafik, performer. Tworzy na krawędzi rysunku, grafiki, rzeźby. Fascynuje go chrześcijaństwo. Motywy angeliczne dostrzega w każdym wymiarze codzienności. Chodzi jednocześnie po ziemi i po niebie. Mistrzowsko gra bluesa na harmonijce ustnej.

Irena Kossowska

Studiowała na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Na szczęście zmieniła zdanie i została profesorem historii sztuki. Specjalizuje się w sztuce polskiej, europejskiej i amerykańskiej. Podróżuje po całym świecie.  

Katarzyna Kossowska

Absolwentka zakopiańskiej Szkoły Kenara. Alpinistka. Działa jednocześnie w dwóch rzeczywistościach:  hałaśliwym świecie reklamy, promocji, eventów i w zaciszu pracowni, gdzie tworzy malarstwo na szkle, emanujące ciepłą, kameralną atmosferę. Kocha góry.

Katarzyna Szarek

Absolwentka zakopiańskiej Szkoły Kenara oraz warszawskiej ASP. Uczestniczyła w wielu wystawach oraz plenerach artystycznych w kraju i zagranicą. Uwielbia podróże, spotkania z ludźmi, rozmowy. W twórczości pielęgnuje klasyczną koncepcję piękna i harmonii. Sięga do źródeł. 

 

  • WYDAWCA
  • biały kos
  • SPONSOR
  • 5dolin
  • PATRONAT
  • muzeum literatury
  • teologia polityczna
  • fronda
  • telewizja republika